Srpen 2014

Mám nějakou záruku na hubení štěnic, co je spolehlivě zabije?

19. srpna 2014 v 9:37 | Nejčastější otázky
100% jistotu máte třeba u nás, DDD Labus vám nabízí 100% záruku kvality. Co to znamená? První postřiky platíte, další, pokud štěnice budete mít doma pořád, již ne. Další dezinsekce je již v režii naší firmy tak dlouho, dokud nebude váš domov čistý. Pokud chcete hubit svépomocí, mám dobrou zkušenost s přípravkem Protect, který je volně prodejný. Více info tady: http://www.deratizace-labus.cz/

Jaká teplota štěnice spolehlivě zabije?

19. srpna 2014 v 9:25 | Nejčastější otázky
Se spolehlivostí je to trošku problém, základem totiž je, abyste se ke štěnicím dostali. Teplota -17 a +60°C je uváděna jako teplota, která štěnice spolehlivě hubí v jakémkoliv stádiu.

Zbavím se štěnic vypráním povlečení na vysoké teploty?

19. srpna 2014 v 9:08 | Nejčastější otázky
Nezbavíte. Tedy řeknu to jinak, pokud vyperete povlečení, nebo cokoliv co bylo napadené na 60°C a více, štěnic se 100% zbavíte, ale jen v tom vypraném prádle. Štěnice ale mohou být v posteli a okolí, po přemnožení mohou být opravdu všude. Viděl jsem je třeba pod krytem elektrické zásuvky, například. Bez ošetření bytu chemickým přípravkem se neobejdete.

Proč je poštípaný v místnosti jen jeden člověk?

19. srpna 2014 v 8:59 | Nejčastější otázky
Problémem je čas, až by se štěnice rozmnožily, byli by poštípaní všichni.
Jen zdůrazňuji, že jakékoliv štípance je třeba prověřit, z mé vlastní zkušenosti vím, že štípance od štěnic někdy nepozná ani lékař. Pokud štěnice v bytě objevíte v počátku, je velká pravděpodobnost, že se jich rychle zbavíte a nebudete muset nic vyhazovat (matrace apod.).

Co použít na štěnice při hubení svépomocí aneb postřik na štěnice

19. srpna 2014 v 8:46 | Nejčastější otázky
Pokud nevyberete správný přípravek, velmi často se vám může stát, že uhynou slabší, mladší jedinci, ale silnější přežijí a vůbec si nepomůžete. V dnešní době relativně nejúčinější postřik na hubení štěnic a blech, který je dostupný pro volný prodej, je Protect.
Čtěte poctivě návod a postupujte dle něho. Opět platí pravidlo dvojího použití s rozpětím cca 10 dnů, kvůli nakladeným vajíčkům. Přikrývky a povlečení vyperte na vysokou teplotu.
Pokud chcete poradit, kontaktujte mne. Rady jsou zdarma: http://www.deratizace-labus.cz/kontakt.php

Proč se proti štěnicím používá dýmovnice?

18. srpna 2014 v 21:22 | Nejčastější otázky
Dýmovnice se dostane i do textilií, koberce, atd. Štěnice zničí po pár hodinách. Nefunguje ale dobře na štěnice, které jsou skvěle schované, na to je lepší postřik.
Často se lidé ptají, jestli se zbavím štěnic jednou dýmovnicí, odpověď je jednoduchá, nezbavíte. Při velmi silném zamoření je zapotřebí někdy i třech. Žádný přípravek, ani sebelepší firma, nedokáží zabít všechny štěnice jedním zásahem. Problémem jsou totiž vajíčka štěnic, která jsou dobře ukrytá a velmi odolná, ta žádný postřik ani dýmovnice nezabije. Z vajíček se pak postupně líhnou štěnice a začínají se šířit. Ideální je druhý zásah tak 10 - 14 dnů po prvním. Proč? Když druhý zákrok uspěcháte, tak ještě nebudou všechna vajíčka vylíhnutá. Když zásah opozdíte, začnou se štěnice znovu množit a klást další vajíčka.
Opět a stále zdůrazňuji spolupráci se sousedy, případně s celým bytovým domem, pokud štěnice v nějakém bytě zůstanou, postupně se znovu rozšíří.
Pokud budete používat dýmovnici na štěnice v bytě, pak vězte, že nejde o klasickou dýmovnici, ale dýmovnice proti štěnicím funguje tak, že po namočení do vody dochází k uvolňování suchého kouře. Musíte ale také koupit tu správnou, určenou pro byt. Pokud použijete silnější, můžete mít problém.
V každém případě se aspoň poraďte, je to zdarma: http://www.deratizace-labus.cz/kontakt.php

Proč na štěnice nestačí jeden postřik a musí jich být více?

18. srpna 2014 v 21:15 | Nejčastější otázky
Po prvním postřiku se po několika dnech objeví štěnice znovu, to je vcelku normální, vylíhnou se totiž z vajíček, která postřik zničit nedokáže, jsou totiž velmi odolná. Druhý postřik už většinou zabírá na 100%. Druhý postřik se dělá zpravidla po 14 dnech. Pozor, je nezbytné vyřešit problém i v okolních bytech, jinak vám polezou do bytu znovu. Musí se utěsnit mezery kolem trubek topení, praskliny, škvíry...