Štěnice postelní (domácí) parazituje na člověku

9. března 2014 v 22:15 | Tomáš

Štěnice je až 8mm velká, s plochým, rezavě hnědým tělem.

Živí se krví, krev sají převážně v noci, jejich ústní otvor je tomu dokonale uzpůsoben. Má prodlouženou část, která prorazí kůži. Sání může trvat několik minut. Po kousnutí zůstává na kůži vpich, s červeným otokem, vpichy jsou seřazeny v řadě. Pokud štípance na těle najdete, omyjte postižená místa teplou vodou a mýdlem. Kůže vás také může hodně svědět, pak doporučujeme nějakou mastičku z lékárny. Pozor na rozškrábání, což může vést až k zanesení infekce.

Přes den jsou štěnice skryty v různých skulinkách, za nábytkem, obrazy...Tyto malé mršky jsou velmi odolné, vydrží až 6 měsíců bez potravy.

Jedete na dovolenou a chcete zjistit, jestli s vámi na pokoji nebudou bydlet nepříjemní spolu nájemníci? Nejprve zkuste zjistit na internetu zkušenosti jiných hostů. Po příchodu na pokoj se podívejte za obrazy, pod matrace, prohlédněte také kostru postele. Co vlastně máte hledat? Především výkaly štěnic, což jsou malé černé tečky. Hledejte v blízkosti cca do dvou metrů od postele.

Zavazadla nenechávejte v blízkosti postele. Pokud máte podezření, žádejte o výměnu pokoje, pokud to jde, hotel změňte úplně.

Pokud to zjistíte pozdě, je nutné po příjezdu domů prohlédnout důkladně zavazadla(rozložené na igelitu...), věci, které nechcete vyhodit, vyperte na co nejvyšší teplotu.

Věřte mi, že není ostudou kontaktovat deratizační firmu. Za svou dlouholetou praxi vám mohu říci, že jsem štěnice hubil i ve velmi luxusních čtvrtích. Svépomocí štěnice nezlikvidujete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama