Září 2013

Jak na švába?

15. září 2013 v 16:41 | Tomáš
Švábi jsou rozšířeni po celém světě, největší počet druhů žije v tropech a subtropech. Většina zástupců tohoto řádu jsou všežravci, kteří mají velký význam při rozkladu organické hmoty a jsou důležitou součástí potravního řetězce. Většina druhů žijících ve volné přírodě je aktivní ve dne, zatímco synantropní druhy jsou aktivní v noci. Příslušníci tohoto řádu jsou rychlí a dobří běžci, nepatří mezi dobré letce a létání využívají jen na krátké vzdálenosti. Švábi jsou schopni vnímat i velmi malé otřesy a tlakové vlny. Švábi patří mezi nejodolnější a nejpřizpůsobivější hmyz, což je využíváno v laboratořích. Jedinci vydrží až měsíc bez vody a tři měsíce bez potravy. Velmi zajímavá je také jejich schopnost přežít vysoké dávky radioaktivního záření (přibližně 300x více než člověk, v případě jaderné války by zřejmě přežili).

Jak se jich zbavit? Jedině s pomocí deratizátora, sami to nezvládnete. Využijte deratizaci se zárukou a vyžeňte švába ze svého domova.

Na komáry RAID? Ale kdež.

15. září 2013 v 16:36 | Tomáš
Pokud nemáte rádi chemii, může vám pomoci obyčejná skořice, díky aroma - které komáři nesnášejí.
Dejte koření do několika misek a rozmístěte po bytě.


Jak chytat myši?

15. září 2013 v 16:30 | Tomáš
Kupte si klasickou past na myši, kterou seženete třeba tady.
Jako návnadu ovšem nepoužívejte sýr nebo salám, ale čokoládu. Myši milují sladké pochoutky, s kouskem čokolády nebo Nutellou zvednete svoje šance na úspěšný lov.


Co s rybenkami?

15. září 2013 v 16:24 | Tomáš Labus
Rybenka je bezkřídlý zástupce hmyzu. Tělo je ploché, protáhlého tvaru, 0,8 až 1,9 cm dlouhé, pokryté stříbrošedými šupinkami. Z oblasti hlavy vybíhají dva tykadlovité útvary. Konec těla opatřen trojicí přívěsků (dva štěty a jeden paštět) připomíná svým vzhledem jakýsi ocásek. Rybenka je aktivní v noci, kdy se vydává za potravou. Přemisťuje se rychlým během přerušovaným náhlými krátkými zastávkami. Vyhýbá se přímému slunečnímu světlu. Je-li účinkům světla náhle vystavena, snaží se rychle ukrýt ve stínu.
Jak se jich zbavit? Dejte do koupelny vlhký hadr, rybenky pod ním ráno najdete a snadno se jich pak zbavíte.
Rybenky milují vlhko, teplo.
Další možností je nákup návnady, která se prodává v drogeriích.


Jak se zbavit krtka na zahrádce

15. září 2013 v 16:15 | Tomáš
Do krtince dejte čerstvě oloupaný, rozříznutý stroužek česneku. Krtci odejdou jinam, protože "vůni" česneku zrovna nemusí.
V Česku je hubení krtků zakázáno, jelikož krtek je ZÁKONEM CHRÁNĚNÝ ŽIVOČICH.