Duben 2010

Prach si

10. dubna 2010 v 15:19 | Tomáš
Když někdo zemře, je to vždycky tragédie. Když ale někdo zemře a rodina ho objeví až třeba po týdnu, je to nejenom tragédie.

Prach si a v prach se obrátíš. Nepřál bych vám zažít ten pohled na rozkládající se mrtvolu (o zápachu raději mluvit nebudu). 

A teď si představte, že mě práce deratizátora baví. Zajímali by mě vaše reakce. Dělali byste to?

Pár zajímavých fotek:

Mrtvola
Mrtvý potkan
Deratizace

Dovolená v Egyptě

10. dubna 2010 v 15:04 | Tomáš
Jó dovolená v Egyptě, to je žůžo. Užívali jsme si to a domů se nám teda fakt nechtělo.

Znáte ten pocit, když se vrátíte z dovolené a druhý den máte jít do práce? Děsná depka. A když se ráno probudíte a najdete na končetinách nevysvětlitelné svědivé pupínky... nejdříve si řeknete, že to je od komára. Posléze se podíváte na prostěradlo a najdete tam krvavé skvrnky, pak víte, že to nebyl komár, nýbrž štěnice, kterou jste ve spánku poněkud rozváleli. Když postel prohlédnete pořádně, určitě najdete i jejich exkrementy - malé černé tečky.

Co naplat, zajdete do drogerie, a vystříkáte byt vším co tam koupíte. Přece nebudu volat deratizátora a navíc, co by tomu řekli sousedi, kdyby před naším domem viděli auto s DDD?

Tento případ se určitě někomu z vás stal. Nemám nic proti Egyptu, štěnice si můžete přivést odkudkoliv. 

Ještě vám dlužím konec toho příběhu. Postřik z drogerie nezabral. Štěnice jsou vysoce rezistentní a bez použití speciálního roztoku se jich nezbavíte. Navíc můžou migrovat, takže hrozí zamoření bytu sousedů. Chtě nechtě nakonec odborníky zavolat museli.

Štěnice
Sběratel

6. dubna 2010 v 14:23 | Tomáš
Další zajímavou práci jsem měl asi před týdnem. Ozval se mi sběratel. Že nevíte, kdo je sběratel? Člověk trpící psychopatologickou poruchou. Sbírá odpad všeho druhu a skladuje ho doma. 

Jelikož jsem byl kontaktován synem sběratele kvůli štěnicím, musel jsem ho, chtě nechtě, zklamat. 
Migrační schopnost štěnic je velká. V tom neskutečném bordelu je možné provést dezinsekci jen bez záruky. Navrhl jsem řešení: vyklidit a dát do pořádku celý dům. To mi ale ten na první pohled sympatický tlouštíček (sběratel) nepovolil. Proč prý mu chci vyhazovat jeho majetek.

Tomáš.