Prosinec 2009

Potkani

20. prosince 2009 v 14:58 | Tomáš
Potkan (latinsky Rattus norvegicus), je rozšířen po celém světě. Má rád vlhčí místa, např. kanály, sklepy. Jeho ocas je kratší než tělo.

Potkani představují vysoké riziko především jako přenašeči parazitů a infekčních nemocí jako je leptospiróza, salmonelóza, weilova nemoc, ale také již zmiňovaných parazitů(svalovec - červ, původce onemocnění trichinelózy a cysticerkózy).

Výskyt těchto chorob u potkanů má na starosti hygienická stanice. Přestože žádné choroby nalezeny nejsou, je vhodné regulovat počet hlodavců deratizací, protože se velmi, velmi rychle množí.

Potkani jsou velmi inteligentní, k jídlu-nástraze vyšlou tzv. ochutnávače a počkají, zda nepojdou. Proto je jejich eliminace velmi složitá a vyhubit celou populaci je téměř nemožné.

V případě problémů kontaktujte deratizátora, poradím vám zdarma.

TomášKuna - jak se jí zbavit?

2. prosince 2009 v 5:45 | Tomáš
Kuna skalní má ráda blízkost člověka. Asi všichni víme proč - kvůli hojnosti potravy, kterou u lidí najde.
Pokud se vám doma usadí, bezpečně to poznáte podle páchnoucího trusu, kterým si značí svoje cesty, či podle jejich velmi hlasitého rejdění.
Zaručené návody, jak se této roztomilé šelmičky zbavit, zaručeně nefungují. Myslím tím různé chemikálie, elektronické plašiče, či lidské vlasy rozeseté na půdě.
Podle mých mnohaletých zkušeností fungují bezpečně speciální pasti.
Nenechte si zničit podkroví a zavolejte odborníka.
Rád vám kdykoliv pomůžu.
Tomáš